Billede for ZSS-120-01-F-D-466 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ZSS-120-01-F-D-466
DigiKeys varenummer
612-ZSS-120-01-F-D-466-ND
Producenter
Producentens varenummer
ZSS-120-01-F-D-466
Beskrivelse
".100"" SHROUDED ELEVATED TERMIN
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 40 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,250" (6,35mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,164" (4,17mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,630" (16,00mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,466" (11,84mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
3,00µin (0,076µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polyester, Glasfyldt
Rækkeafstand - kobling
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A