ZF5S-20-01-T-WT-K-TR
DigiKeys varenummer
SAM14984TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM14984CT-ND - Afskåret tape (CT)
SAM14984DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ZF5S-20-01-T-WT-K-TR
Beskrivelse
CONN FFC BOTTOM 20POS 0.5MM R/A
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 positioner FFC stikforbindelser Kontakter, Bund 0,020" (0,50mm) Overflademontering, Retvinklet
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ZF5S-20-01-T-WT-K-TR Modeller
Kategori
Låsefunktion
Skydelås
Producenter
Samtec Inc.
Kabelendetype
Lige
Serie
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kontaktfinish
Tin
Varestatus
Aktiv
Husmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Flad flextype
FFC
Aktuatorsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Monteringstype
Overflademontering, Retvinklet
Funktioner
Pick and Place-dæksel, Binding af loddetin, Zero Insertion Force (ZIF)
Stikforbindelse/kontakt Type
Kontakter, Bund
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal positioner
20
Strømklassificering (AMPS)
1,8A pr. kontakt
Afstand
0,020" (0,50mm)
Hus, farve
Naturlig
Terminering
Loddemetal
Aktuatorfarve
Sort
FFC, FCB-tykkelse
0,30mm
Grundlæggende varenummer
Højde over kort
0,083" (2,10mm)