YTE-140-03-L-Q-360
DigiKeys varenummer
YTE-140-03-L-Q-360-ND
Producenter
Producentens varenummer
YTE-140-03-L-Q-360
Beskrivelse
CONN HD ARRAY RCP 160P VERT GOLD
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
160 Positioner Hævet stik Stikforbindelse 0,079" (2,00mm) Hulmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
YTE-140-03-L-Q-360 Modeller
Kategori
Terminering
Mfr
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Serie
Kontaktfinish - Kobling
Emballage
Rør
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
10,0µin (0,25µm)
Varestatus
Aktiv
Isoleringsfarve
Sort
Stikforbindelse type
Isoleringshøjde
0,360" (9,14mm)
Kontakttype
Gaffelformet
Kontaktlængde - Stift
0,050" (1,27mm)
Type
Kort til kort
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal positioner
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Afstand - Kobling
Kontaktudformning
Kvadratisk
Antal rækker
4
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Rækkeafstand - kobling
0,079" (2,00mm)