TFM-120-32-SM-D-A-P
DigiKeys varenummer
TFM-120-32-SM-D-A-P-ND
Producenter
Producentens varenummer
TFM-120-32-SM-D-A-P
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 40POS 1.27MM
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 40 positioner 0,050" (1,27mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TFM-120-32-SM-D-A-P Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,139" (3,53mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,435" (11,05mm)
Emballage
Rør
Kontaktudformning
Kvadratisk
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
30,0µin (0,76µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal rækker
2
Funktioner
Kortstyr, Pick and Place
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
3,2A pr. kontakt
Monteringstype
Spændingsklassifikation
250VAC