T1M-10-F-SV-L-P
DigiKeys varenummer
SAM16036TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM16036CT-ND - Afskåret tape (CT)
SAM16036DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T1M-10-F-SV-L-P
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 10POS 1MM
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 10 positioner 0,039" (1,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T1M-10-F-SV-L-P Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Låserampe
Mfr
Isoleringshøjde
0,217" (5,51mm)
Serie
Kontaktudformning
Kvadratisk
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
3,00µin (0,076µm)
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Stift
Tin
Kontakttype
Hanben
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal positioner
Funktioner
Pick and Place
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Naturlig
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
3,3A pr. kontakt
Monteringstype
Spændingsklassifikation
250VAC, 353VDC