SFM-120-01-S-D-A
DigiKeys varenummer
SAM9890-ND
Producenter
Producentens varenummer
SFM-120-01-S-D-A
Beskrivelse
CONN RCPT 40POS 0.05 GOLD PCB
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
40 Positioner Koblingsstik Stikforbindelse 0,050" (1,27mm) Hulmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SFM-120-01-S-D-A Modeller
Kategori
Kontaktfinish - Kobling
Mfr
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
30,0µin (0,76µm)
Serie
Isoleringsfarve
Sort
Emballage
Rør
Isoleringshøjde
0,180" (4,57mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktlængde - Stift
0,120" (3,05mm)
Stikforbindelse type
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Kontakttype
Hunfatning
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Kort til kort eller kabel
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Samlede stakhøjder
6,02mm, 6,17mm, 7,80mm, 7,95mm, 9,58mm, 9,73mm, 11,48mm, 11,63mm
Antal positioner belastet
Alle
Funktioner
Kortstyr
Afstand - Kobling
Strømklassificering (AMPS)
3,2A pr. kontakt
Antal rækker
2
Spændingsklassifikation
250VAC
Rækkeafstand - kobling
0,050" (1,27mm)