RF316-02RP1-05BJ2-0305
DigiKeys varenummer
612-RF316-02RP1-05BJ2-0305-ND
Producenter
Producentens varenummer
RF316-02RP1-05BJ2-0305
Beskrivelse
COAX CBL MCX TO TNC 12"
Detaljeret beskrivelse
Kabelmontering koaksial MCX til TNC RG-316 12,01" (305,00mm)
EDA/CAD-modeller
RF316-02RP1-05BJ2-0305 Modeller
Kategori
2. stikforbindelse, monteringstype
Panelmontering
Producenter
Samtec Inc.
Monteringsfunktion for 2. konnektor
Skillehus - forsidemøtrik
Serie
Længde
12,01" (305,00mm)
Kabel-impedans
50 Ohms
Type
MCX til TNC
Tilslutnings-impedans
50 Ohms
1. stikforbindelse
MCX-stik (han), højrevinklet
Generel impedans
50 Ohms
Frekvens - Maks.
6 GHz
2. stikforbindelse
TNC-hunstik
Driftstemperatur
-50°C – 165°C