Billede for MTSW-109-08-H-D-275-008 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MTSW-109-08-H-D-275-008
DigiKeys varenummer
MTSW-109-08-H-D-275-008-ND
Producenter
Producentens varenummer
MTSW-109-08-H-D-275-008
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 18 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MTSW-109-08-H-D-275-008 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,275" (6,99mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,155" (3,94mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,530" (13,46mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,100" (2,54mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
30,0µin (0,76µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Guld
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polyester, Glasfyldt
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
17
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Uafskærmet
Strømklassificering (AMPS)
3A