MTMM-125-02-S-D-090
DigiKeys varenummer
612-MTMM-125-02-S-D-090-ND
Producenter
Producentens varenummer
MTMM-125-02-S-D-090
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 50POS 2MM
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 50 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA/CAD-modeller
MTMM-125-02-S-D-090 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,090" (2,29mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,106" (2,69mm)
Samlet kontaktlængde
0,255" (6,48mm)
Isoleringshøjde
0,059" (1,50mm)
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal rækker
2
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A