Billede for MTMM-118-09-S-S-380 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MTMM-118-09-S-S-380
DigiKeys varenummer
612-MTMM-118-09-S-S-380-ND
Producenter
Producentens varenummer
MTMM-118-09-S-S-380
Beskrivelse
2MM TERMINAL STRIP
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 18 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MTMM-118-09-S-S-380 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,380" (9,65mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,096" (2,43mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,535" (13,59mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,059" (1,50mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
30,0µin (0,76µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
1
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Uafskærmet
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A