MTMM-102-03-SM-S-140
DigiKeys varenummer
SAM11548-ND
Producenter
Producentens varenummer
MTMM-102-03-SM-S-140
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 2POS 2MM
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 2 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MTMM-102-03-SM-S-140 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,140" (3,56mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,102" (2,60mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,302" (7,67mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,059" (1,50mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
30,0µin (0,76µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
1
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Uafskærmet
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A