Billede for MTLW-120-23-T-S-295 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MTLW-120-23-T-S-295
DigiKeys varenummer
612-MTLW-120-23-T-S-295-ND
Producenter
Producentens varenummer
MTLW-120-23-T-S-295
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 20 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MTLW-120-23-T-S-295 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,295" (7,49mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,090" (2,29mm)
Emballage
Bulk
Samlet kontaktlængde
0,445" (11,30mm)
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,060" (1,52mm)
Stikforbindelse type
Kontaktudformning
Kvadratisk
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
1
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Uafskærmet
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
5,2A pr. kontakt