Billede for MTLW-105-07-F-D-252 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MTLW-105-07-F-D-252
DigiKeys varenummer
MTLW-105-07-F-D-252-ND
Producenter
Producentens varenummer
MTLW-105-07-F-D-252
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 10 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA/CAD-modeller
MTLW-105-07-F-D-252 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,252" (6,40mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Emballage
Bulk
Samlet kontaktlængde
0,430" (10,92mm)
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,060" (1,52mm)
Stikforbindelse type
Kontaktudformning
Kvadratisk
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Afstand - Kobling
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
3,00µin (0,076µm)
Antal positioner
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal rækker
2
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Rækkeafstand - kobling
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Uafskærmet
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
5,2A pr. kontakt