Billede for MTLW-105-05-F-S-190 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MTLW-105-05-F-S-190
DigiKeys varenummer
MTLW-105-05-F-S-190-ND
Producenter
Producentens varenummer
MTLW-105-05-F-S-190
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 5 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA/CAD-modeller
MTLW-105-05-F-S-190 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,190" (4,83mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,085" (2,16mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,335" (8,51mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,060" (1,52mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
3,00µin (0,076µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
1
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Uafskærmet
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
5,2A pr. kontakt