FTSH-120-01-L-DV-EJ-K
DigiKeys varenummer
SAM10517-ND
Producenter
Producentens varenummer
FTSH-120-01-L-DV-EJ-K
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 40POS 1.27MM
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 40 positioner 0,050" (1,27mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FTSH-120-01-L-DV-EJ-K Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Låsehager til låsning/udkast
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,120" (3,05mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,099" (2,51mm)
Emballage
Rør
Kontaktudformning
Kvadratisk
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
10,0µin (0,25µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal rækker
2
Funktioner
Endekapper, Keying-shroud
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet
Strømklassificering (AMPS)
3,4A pr. kontakt