Billede for ESQT-117-02-F-D-610 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ESQT-117-02-F-D-610
DigiKeys varenummer
ESQT-117-02-F-D-610-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESQT-117-02-F-D-610
Beskrivelse
CONN SOCKET 34POS 0.079 GOLD PCB
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
34 Positioner Hævet stik Stikforbindelse 0,079" (2,00mm) Hulmontering Guld
EDA/CAD-modeller
ESQT-117-02-F-D-610 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktfinish - Kobling
Serie
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
3,00µin (0,076µm)
Emballage
Rør
Isoleringsfarve
Sort
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,610" (15,49mm)
Stikforbindelse type
Kontaktlængde - Stift
0,240" (6,10mm)
Kontakttype
Gaffelformet
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Type
Kort til kort eller kabel
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner belastet
Alle
Strømklassificering (AMPS)
4,5A pr. kontakt
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Antal rækker
2
Kontaktudformning
Kvadratisk
Rækkeafstand - kobling
0,079" (2,00mm)