EHF-120-01-F-D-RA
DigiKeys varenummer
SAM11045-ND
Producenter
Producentens varenummer
EHF-120-01-F-D-RA
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 40POS 1.27MM
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 40 positioner 0,050" (1,27mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EHF-120-01-F-D-RA Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Låsehager til låsning/udkast
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,120" (3,05mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,090" (2,29mm)
Emballage
Rør
Isoleringshøjde
0,263" (6,67mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
3,00µin (0,076µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP), Glasfyldt
Rækkeafstand - kobling
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
1,75A