RC2012J820CS kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Samsung Electro-Mechanics
På lager: 48
Datablad
Opgradering
Samsung Electro-Mechanics
På lager: 0
Datablad
På lager: 0
Direkte
YAGEO
YAGEO
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
82 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RC2012J820CS
DigiKeys varenummer
1276-5506-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC2012J820CS
Beskrivelse
RES SMD 82 OHM 5% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
54 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RC2012J820CS Modeller
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)