RC2012F8061CS kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Samsung Electro-Mechanics
På lager: 0
Datablad
Direkte
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Direkte
YAGEO
Opgradering
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
8.06 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RC2012F8061CS
DigiKeys varenummer
RC2012F8061CS-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC2012F8061CS
Beskrivelse
RES 8.06K OHM 1% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
54 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RC2012F8061CS Modeller
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,66mm)