RC0603J160CS kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Samsung Electro-Mechanics
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Samsung Electro-Mechanics
På lager: 0
Datablad
16 Ohms ±5% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RC0603J160CS
DigiKeys varenummer
1276-3759-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0603J160CS
Beskrivelse
RES SMD 16 OHM 5% 1/20W 0201
Producentens standard leveringstid
54 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RC0603J160CS Modeller
Temperaturkoefficient
±250ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)