CL31B475KBHVPJE
DigiKeys varenummer
1276-CL31B475KBHVPJETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL31B475KBHVPJECT-ND - Afskåret tape (CT)
1276-CL31B475KBHVPJEDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CL31B475KBHVPJE
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1206
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CL31B475KBHVPJE Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)