CL31B106MOHNNNE
DigiKeys varenummer
1276-6641-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6641-1-ND - Afskåret tape (CT)
1276-6641-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CL31B106MOHNNNE
Beskrivelse
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±20% 16V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CL31B106MOHNNNE Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)