CL21C392JBC1PNC
DigiKeys varenummer
1276-6727-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CL21C392JBC1PNC
Beskrivelse
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3900 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CL21C392JBC1PNC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,028" (0,70mm)