CL21B684JOFNNNE
DigiKeys varenummer
1276-2976-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-2976-1-ND - Afskåret tape (CT)
1276-2976-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CL21B684JOFNNNE
Beskrivelse
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
0.68 µF ±5% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CL21B684JOFNNNE Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,053" (1,35mm)