CL21B105KOFVPJE
DigiKeys varenummer
1276-CL21B105KOFVPJETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL21B105KOFVPJECT-ND - Afskåret tape (CT)
1276-CL21B105KOFVPJEDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CL21B105KOFVPJE
Beskrivelse
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CL21B105KOFVPJE Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,053" (1,35mm)