CL21A225KOCLNNC
DigiKeys varenummer
1276-2410-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CL21A225KOCLNNC
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CL21A225KOCLNNC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Funktioner
Lavprofil
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)