CL10CR75BB8NNNC | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 1276-2358-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Producenter | |
Producentens varenummer | CL10CR75BB8NNNC |
Beskrivelse | CAP CER 0.75PF 50V C0G/NP0 0603 |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 0.75 pF ±0,1pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | CL10CR75BB8NNNC Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Applikationer |
Emballage Tape & Reel (TR) | Monteringstype |
Varestatus Forældet | Pakke/hus 0603 (1608 metrisk) |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm) |
Tolerance ±0,1pF | Tykkelse (maks.) 0,035" (0,90mm) |