CL10C271JB81PNC
DigiKeys varenummer
1276-7006-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-7006-1-ND - Afskåret tape (CT)
1276-7006-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CL10C271JB81PNC
Beskrivelse
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
270 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CL10C271JB81PNC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)