CL10C180JB8NNNC
DigiKeys varenummer
1276-1089-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1089-1-ND - Afskåret tape (CT)
1276-1089-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CL10C180JB8NNNC
Beskrivelse
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
18 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CL10C180JB8NNNC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)