CL10B683KC8WPNC
DigiKeys varenummer
1276-6682-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CL10B683KC8WPNC
Beskrivelse
CAP CER 0.068UF 100V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.068 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CL10B683KC8WPNC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Åben tilstand
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)