CL05C180JC51PNC
DigiKeys varenummer
1276-CL05C180JC51PNCTR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL05C180JC51PNCCT-ND - Afskåret tape (CT)
1276-CL05C180JC51PNCDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CL05C180JC51PNC
Beskrivelse
CAP CER 18PF 100V C0G 0402
Detaljeret beskrivelse
18 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CL05C180JC51PNC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)