CL05C020CB5NNWC kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Samsung Electro-Mechanics
På lager: 3
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
KYOCERA AVX
På lager: 10.418
Walsin Technology Corporation
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
TDK
Murata Electronics
2 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CL05C020CB5NNWC
DigiKeys varenummer
1276-CL05C020CB5NNWCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CL05C020CB5NNWC
Beskrivelse
CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)