CL05A105MQ5NNWC kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Samsung Electro-Mechanics
På lager: 605.286
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Samsung Electro-Mechanics
På lager: 0
Datablad
Direkte
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
KEMET
YAGEO
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Taiyo Yuden
1 µF ±20% 6,3V Keramiske kondensatorer X5R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CL05A105MQ5NNWC
DigiKeys varenummer
1276-CL05A105MQ5NNWCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CL05A105MQ5NNWC
Beskrivelse
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CL05A105MQ5NNWC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)