TS04-66-65-BK-260-SMT
DigiKeys varenummer
2223-TS04-66-65-BK-260-SMT-ND
Producenter
Producentens varenummer
TS04-66-65-BK-260-SMT
Beskrivelse
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
EDA/CAD-modeller
TS04-66-65-BK-260-SMT Modeller
Omrids
6,00mm x 6,00mm
Driftskraft
260gf
Driftstemperatur
-30°C – 80°C
Kontaktnormering @ spænding
0,05A @ 12VDC
Switch-vandring
0,25mm
Mekanisk levetid
60.000 cyklusser
Aktuatorhøjde over PCB, lodret
6,50mm