TS04-66-55-BK-160-SMT-TR
DigiKeys varenummer
2223-TS04-66-55-BK-160-SMT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TS04-66-55-BK-160-SMT-TR
Beskrivelse
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Taktile kontakter SPST-NO Aktiveret i top Overflademontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TS04-66-55-BK-160-SMT-TR Modeller
Kategori
Aktuatorretning
Aktiveret i top
Mfr
Termineringsudformning
Mågevinge
Serie
Omrids
6,00mm x 6,00mm
Emballage
Tape & Reel (TR)
Oplysning
Uden lys
Varestatus
Aktiv
Driftskraft
160gf
Kredsløb
SPST-NO
Driftstemperatur
-30°C – 80°C
Switch-funktion
Off-Mom
Aktuatorsmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Kontaktnormering @ spænding
0,05A @ 12VDC
Switch-vandring
0,25mm
Aktuatortype
Standard
Mekanisk levetid
80.000 cyklusser
Monteringstype
Grundlæggende varenummer
Aktuatorhøjde over PCB, lodret
5,50mm