TS02-66-120-BK-160-LCR-D
DigiKeys varenummer
2223-TS02-66-120-BK-160-LCR-D-ND
Producenter
Producentens varenummer
TS02-66-120-BK-160-LCR-D
Beskrivelse
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Taktile kontakter SPST-NO Aktiveret i top Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TS02-66-120-BK-160-LCR-D Modeller
Kategori
Aktuatorretning
Aktiveret i top
Mfr
Termineringsudformning
Pc-ben
Serie
Omrids
6,00mm x 6,00mm
Emballage
Pose
Oplysning
Uden lys
Varestatus
Aktiv
Driftskraft
160gf
Kredsløb
SPST-NO
Driftstemperatur
-30°C – 80°C
Switch-funktion
Off-Mom
Aktuatorsmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Kontaktnormering @ spænding
0,05A @ 12VDC
Switch-vandring
0,25mm
Aktuatortype
Standard
Mekanisk levetid
80.000 cyklusser
Monteringstype
Grundlæggende varenummer
Aktuatorhøjde over PCB, lodret
12,00mm