TBP04R2-500-06BE
DigiKeys varenummer
2223-TBP04R2-500-06BE-ND
Producenter
Producentens varenummer
TBP04R2-500-06BE
Beskrivelse
TERM BLOCK HDR 6POS 5MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6 Position Klemmeblok Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider) 0,197" (5,00mm) Lodret Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TBP04R2-500-06BE Modeller
Kategori
Strøm - IEC
10A
Producenter
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Spænding - IEC
400 V
Serie
Strøm - UL
15 A
Emballage
Boks
Spænding - UL
300 V
Varestatus
Aktiv
Farve
Blå
Type
Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider)
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal positioner
6
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Positioner pr. niveau
6
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal niveauer
1
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Afstand
0,197" (5,00mm)
Husmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Hovedretning
Lodret
Kontaktendeslængde
0,157" (4,00mm)
Termineringsudformning
Loddemetal
Isoleringshøjde
0,472" (12,00mm)