TBL001-500-04GY-2GY
TBL001-500-04GY-2GY
The Ultimate Guide to Terminal Block Selection
TBL001-500-04GY-2GY
DigiKeys varenummer
102-6362-ND
Producenter
Producentens varenummer
TBL001-500-04GY-2GY
Beskrivelse
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 5.00,
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4 Terminalblokke – Ledning til kort Vandret med kort 0,197" (5,00mm) Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TBL001-500-04GY-2GY Modeller
Kategori
Trådtykkelse
18-20 AWG
Producenter
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Ledningsterminering
Skrueløs - trykknapklemme
Emballage
Bakke
Funktioner
Låsende (side), Trykknap-aktiveret
Varestatus
Aktiv
Farve
Grå
Antal niveauer
1
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Positioner pr. niveau
4
Husmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Afstand
0,197" (5,00mm)
Kontaktmateriale - Belægning
Kobberlegering - fortinnet
Koblingsretning
Vandret med kort
Klemmemateriale - belægning
Stål, Rustfri
Strøm
5 A
Grundlæggende varenummer
Spænding
300 V