TB006-508-03BE
TB006-508-03BE
The Ultimate Guide to Terminal Block Selection
TB006-508-03BE
DigiKeys varenummer
102-6192-ND
Producenter
Producentens varenummer
TB006-508-03BE
Beskrivelse
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3 Terminalblokke – Ledning til kort Vandret med kort 0,200" (5,08mm) Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TB006-508-03BE Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Producenter
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Ledningsterminering
Skrue - stigende burklemme
Serie
Funktioner
Låsende (side)
Emballage
Pose
Farve
Blå
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal niveauer
1
Husmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Positioner pr. niveau
3
Kontaktmateriale - Belægning
Kobberlegering - fortinnet
Afstand
0,200" (5,08mm)
Klemmemateriale - belægning
Kobberlegering - forniklet
Koblingsretning
Vandret med kort
Skruemateriale - Belægning
Stål - forzinket
Strøm
12 A
Moment - Skrue
0,5Nm (4,4Lb-In)
Spænding
300 V