TB002V-500-04BE
TB002V-500-04BE
The Ultimate Guide to Terminal Block Selection
TB002V-500-04BE
DigiKeys varenummer
102-6155-ND
Producenter
Producentens varenummer
TB002V-500-04BE
Beskrivelse
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.00
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4 Terminalblokke – Ledning til kort Vertikal med kort 0,197" (5,00mm) Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TB002V-500-04BE Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Producenter
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Ledningsterminering
Skrue - bladfjeder, Trådafskærmning
Serie
Funktioner
Låsende (side)
Emballage
Pose
Farve
Blå
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal niveauer
1
Husmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Positioner pr. niveau
4
Kontaktmateriale - Belægning
Kobberlegering - fortinnet
Afstand
0,197" (5,00mm)
Klemmemateriale - belægning
Stål, Rustfri
Koblingsretning
Vertikal med kort
Skruemateriale - Belægning
Stål - forzinket
Strøm
15 A
Moment - Skrue
0,4 Nm (3,5 Lb-In)
Spænding
300 V