PRL6-12V-SC-1A
DigiKeys varenummer
2223-PRL6-12V-SC-1A-ND
Producenter
Producentens varenummer
PRL6-12V-SC-1A
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PRL6-12V-SC-1A Modeller
Kategori
Spoletype
Låsende, Enkelt spole
Mfr
Termineringsudformning
Pc-ben
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
9,6VDC
Emballage
Bakke
Frigøringsniveau-spænding
9,6VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
15 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
15 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Kontaktnormering (Strøm)
16 A
Godkendelsesagentur
cURus
Switch-spænding
277VAC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
4432VA
Spolemodstand
576 Ohms
Spolestrøms
20.8 mA