PRL3-12V-DC-1C
DigiKeys varenummer
2223-PRL3-12V-DC-1C-ND
Producenter
Producentens varenummer
PRL3-12V-DC-1C
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPDT (1 Form C) 12VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PRL3-12V-DC-1C Modeller
Kategori
Spoletype
Låsende, Dobbelt spole
Mfr
Termineringsudformning
Pc-ben
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
9,6VDC
Emballage
Rør
Frigøringsniveau-spænding
9,6VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
8 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
5 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Kontaktnormering (Strøm)
10 A
Godkendelsesagentur
cURus
Switch-spænding
277VAC, 30VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
2770VA, 300W
Spolemodstand
180 Ohms
Spolestrøms
66.7 mA