PR7-12V-200-1A
DigiKeys varenummer
2223-PR7-12V-200-1A-ND
Producenter
Producentens varenummer
PR7-12V-200-1A
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PR7-12V-200-1A Modeller
Kategori
Spoletype
Ikke-låsende
Mfr
Termineringsudformning
Pc-ben
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
9VDC
Emballage
Boks
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
10 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
5 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Kontaktnormering (Strøm)
10 A
Godkendelsesagentur
cURus
Switch-spænding
277VAC, 30VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
2770VA, 300W
Spolemodstand
720 Ohms
Spolestrøms
16.7 mA