DS04-254-1-12BK-SMT
DS04-254-1-12BK-SMT
DIP Switches 101
DS04-254-1-12BK-SMT
DigiKeys varenummer
2223-DS04-254-1-12BK-SMT-ND
Producenter
Producentens varenummer
DS04-254-1-12BK-SMT
Beskrivelse
SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Detaljeret beskrivelse
DIP-kontakter SPST 12 positioner Overflademontering Skyde (standard) Aktuator 25mA 24VDC
EDA/CAD-modeller
DS04-254-1-12BK-SMT Modeller
Højde over kort
0,189" (4,80mm)
Emballage
Rør
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
12
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Strømklassificering (AMPS)
25mA
Spændingsklassifikation
24VDC
Længde
1,239" (31,48mm)