CMM-2718AT-42108-TR_SideB
CUI Devices MEMS Microphones | Digi-Key Daily
CMM-2718AT-42108-TR
DigiKeys varenummer
102-5091-2-ND - Tape & Reel (TR)
102-5091-1-ND - Afskåret tape (CT)
102-5091-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CMM-2718AT-42108-TR
Beskrivelse
MIC MEMS ANALOG OMNI -43DB
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 Hz ~ 10 kHz Analog Mikrofoner MEMS (silicium) 1.6 V ~ 3.6 V Rundstrålende (-43dB ±1dB @ 94dB SPL) Loddepuder
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CMM-2718AT-42108-TR Modeller
Kategori
S/N-forhold
60dB
Producenter
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Spænding - Nominel
2 V
Serie
Spændingsområde
1.6 V ~ 3.6 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Forsyning
80 µA
Varestatus
Aktiv
Portplacering
Top
Type
MEMS (silicium)
Terminering
Loddepuder
Udgangstype
Analog
Størrelse/dimension
0,108" L x 0,073" B (2,75mm x 1,85mm)
Retning
Rundstrålende
Højde (maks.)
0,037" (0,95mm)
Frekvensområde
100 Hz ~ 10 kHz