CFM-A225C-120-350
DigiKeys varenummer
2223-CFM-A225C-120-350-ND
Producenter
Producentens varenummer
CFM-A225C-120-350
Beskrivelse
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Kvadratisk - 120mm L x 120mm H omniCOOL™ magnetisk bøsning 69,7CFM (1,95m³/min) 2 trådledere
Funktioner
Automatisk genstart
Mfr
Støj
37,8dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
2.76 W
Emballage
Boks
RPM
Varestatus
Aktiv
Terminering
2 trådledere
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 120mm L x 120mm H
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV
Bredde
25,40mm
Strømklassificering (AMPS)
0,230A
Luftgennemstrømning
69,7CFM (1,95m³/min)
Spændingsområde
10,8 – 13,2VDC
Statisk tryk
0,100in H2O (24,9Pa)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
omniCOOL™ magnetisk bøsning
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Levetid @ temp.
40000 timer @ 40°C