CFM-8020CF-135-346-20
DigiKeys varenummer
2223-CFM-8020CF-135-346-20-ND
Producenter
Producentens varenummer
CFM-8020CF-135-346-20
Beskrivelse
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Kvadratisk - 80mm L x 80mm H omniCOOL™ magnetisk bøsning 34,3CFM (0,960m³/min) 3 trådledere
Funktioner
Automatisk genstart, Hastighedssensor (tachometer)
Mfr
Støj
34,7dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
1.8 W
Emballage
Boks
RPM
Varestatus
Aktiv
Terminering
3 trådledere
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 80mm L x 80mm H
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV
Bredde
20,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,150A
Luftgennemstrømning
34,3CFM (0,960m³/min)
Spændingsområde
10,8 – 13,2VDC
Statisk tryk
0,140in H2O (34,9Pa)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
omniCOOL™ magnetisk bøsning
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Levetid @ temp.
40000 timer @ 40°C