CFM-4020BG-1185-523-20
DigiKeys varenummer
2223-CFM-4020BG-1185-523-20-ND
Producenter
Producentens varenummer
CFM-4020BG-1185-523-20
Beskrivelse
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Kvadratisk - 40mm L x 40mm H Kugle 22,5CFM (0,630m³/min) 3 trådledere
Funktioner
Automatisk genstart, Hastighedssensor (tachometer)
Mfr
Støj
51,7dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
8.64 W
Emballage
Boks
RPM
Varestatus
Aktiv
Terminering
3 trådledere
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 40mm L x 40mm H
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV
Bredde
20,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,720A
Luftgennemstrømning
22,5CFM (0,630m³/min)
Spændingsområde
10,8 – 13,2VDC
Statisk tryk
1,460in H2O (363,7 Pa)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
Kugle
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Levetid @ temp.
70000 timer @ 40°C