CDS-4528-44SP
DigiKeys varenummer
2223-CDS-4528-44SP-ND
Producenter
Producentens varenummer
CDS-4528-44SP
Beskrivelse
SPEAKER, 45.2 SQUARE, 28.1MM DEE
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4 Ohms Universal Højttalere 4 W 200 Hz ~ 20 kHz Top Rund, Kvadratisk ramme
Kategori
Effektivitet - Type
Lydtrykniveau (SPL)
Producenter
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Effekt - Nominel
4 W
Serie
Effekt - Maks.
6 W
Emballage
Bakke
Portplacering
Top
Varestatus
Aktiv
Form
Rund, Kvadratisk ramme
Teknologi
Magnetisk
Materiale - Kegle
Papir, polyurethan (PU)
Type
Universal
Materiale - Magnet
Nd-Fe-B
Frekvensområde
200 Hz ~ 20 kHz
Terminering
Loddeflige
Frekvens - Selvresonans
200Hz
Størrelse/dimension
1,780" L x 1,780" B (45,20mm x 45,20mm)
Impedans
4 Ohms
Højde - Monteret (maks.)
1,106" (28,10mm)
Effektivitet - dBA
84
Driftstemperatur
-20°C – 60°C
Effektivitet - Test
1W/1M
Forvrængningsklassifikation
5% maks. @ 1kHz, 1W