CBM-3507CF-055-183-20
DigiKeys varenummer
2223-CBM-3507CF-055-183-20-ND
Producenter
Producentens varenummer
CBM-3507CF-055-183-20
Beskrivelse
DC BLOWER, 35 MM SQUARE, 10 MM,
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Blæser 5VDC Kvadratisk/afrundet - 35mm L x 35mm H omniCOOL™ magnetisk bøsning 0,700 CFM (0,020m³/min) 3 trådledere
Kategori
Støj
18,3dB(A)
Mfr
Effekt (Watt)
400 mW
Serie
RPM
Emballage
Boks
Terminering
3 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV
Størrelse/dimension
Kvadratisk/afrundet - 35mm L x 35mm H
Strømklassificering (AMPS)
0,080A
Bredde
7,00mm
Spændingsområde
4,5 – 5,5VDC
Luftgennemstrømning
0,700 CFM (0,020m³/min)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Statisk tryk
0,180in H2O (44,8Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
omniCOOL™ magnetisk bøsning
Levetid @ temp.
40000 timer @ 40°C